Foodparade 2016

Vystaveno:

Rok se s rokem sešel a máme tu další ročník FOODPARADE, pravého festivalu jídla a pití! Jako v minulý letech, festival se bude konat v dechberoucí zahradě Trojského zámku první víkend v září.

Na Foodparade si každý najde to své. Čerstvé a voňavé mořské plody, šťavnatý burger v máslové briošce, středně propečený steak nebo snad veganský dezert? Milujete italskou kuchyni, jste zatížení na francouzské delikatesy, preferujete lehkou vegetariánskou stravu? Na toto všechno i mnohem více se můžete těšit již brzy!

A protože není jídla bez dobrého pití, o nápoje se postará mimo jiné nejstarší obchodník s vínem na českém trhu Premier Wines & Spirits, francouzský výrobce limonád Belvoir a kávu z nejlepších regionů celého světa ochutnáte od rodinné pražírny Dos Mundos.

Jak je již zvykem, na festivalu bude probíhat i bohatý doprovodný program. V takzvané konírně se můžete těšit na šéfredaktorku časopisu F.O.O.D. Janu Vašákovou, šéfkuchaře Burger Baru Ondřeje Vykusu nebo na Muzeum gastronomie, které se chystá odkrýt gastro zvyky za dob Karla IV.

Velkou novinkou na Foodparade festivalu je nový způsob placení. Oficiálním platidlem je i letos platidlo „Chef“ a každý účastník obdrží u vstupu po předložení platné vstupenky bezkontaktní festivalovou kartu s nabitými chefy. Další chefy na kartu je možné dobít kdykoliv během trvání Foodparade na speciálně označených místech tzv. TOP UP Pointech.

Zahrada Trojského zámku je prostorná, plná zeleně a dovoluje účastníkům strávit příjemný den plný gastronomických dobrot na dece pod stromy. Rodiče ocení krásný dětský koutek plný dobrodružství, kde si děti mimo jiné mohou vyzkoušet malý kurz vaření. To vše zdarma. Majitelé pejsků mohou vzít své miláčky s sebou a dokonce pro ně mohou pořídit mňamky ve stánku Sušienkovo.

V areálu bude možné zapůjčit si deku a udělat si tak báječný piknik plný specialit ze všech koutů světa. Samozřejmostí jsou také svačinové a bistro stolky, které budou strategicky rozmístěny po celé rozloze záhrad. Organizátoři Foodparade si stojí za názorem „i u stánku na úrovni“, proto všechny dobroty budou servírovány na porcelánovém nádobí.

Soupis všech restaurací, kaváren a dalších stánků s nápoji a delikatesami naleznete na oficiálním webu festivalu www.foodparade.cz

Celý tým FOODPARADE se na všechny účastníky moc těší včetně mě! Můžeme se potkat ve foodie staně, kde povedu soutěž I LOVE FOOD, v konírně, kde v proběhne finále soutěže, ale taky všude možně mezi stánky, při natáčení IG story a focení všech možných delikates! 🙂