Můj pohled na Blogerka Roku 2016

Vystaveno:

Spousta lidí se mě ptá, jaký mám názor na soutěž Blogerka a Bloger roku a tak jsem se rozhodla o tom napsat pár řádků. Svůj článek rozdělím na dva hlavní odstavce – výhody a nevýhody nebo spíše stinné stránky.

Nevýhody / stinné stránky

Ano, je to soutěž, kde rozhoduje široká veřejnost. A ano, asi záleží na tom, kolik fanoušků máte, kolik lidí vás sleduje a také kdo je ochotný vás podpořit. Tohle slyším všude kolem sebe. Spousta lidí mi říká, že se jedná o bulvární soutěž a že je špatná. Já si to nemyslím. Každá soutěž má svá pravidla a ta je nutné respektovat. Je to zase něco jiného než je Food Blog roku. Tam ve velké míře přispívá porota. Na druhou stranu, v letošním ročníku mě jaksi zapomněli zahrnout do „seznamu VŠECH českých food blogů“… A když jsem jim poslala email, jak se to mohlo stát, pouze z webu smazali slovíčko VŠECH a já měla smůlu…Bylo totiž už po prvním kole. Asi proto mě to nechává klidnou. Všude je nějaká stinná stránka, někde se jede na kvalitu, ale zapomenou na vás a někde zase na kvantitu 🙂 Jako třeba u této soutěže, dalo by se říct. Proč ne. Já jsem zvyklá dělat všechno tak nejlíp, jak můžu. Dělám to tak hlavně kvůli sobě, protože ten pocit, že jsem udělala danou věc tak nejlépe, jak to šlo, je neskutečně osvobozující. Nejsem masovka, nejsem pro všechny. Ve svých receptech chodím často do hloubky, o receptech mnohdy zjišťuji historii, kolikrát se jedná o velice dlouhá stará psaní, která se vám pak snažím v kostce popsat. Já to tak ale mám prostě ráda a mám nutkání to šířit dál. Proto si myslím, že v téhle soutěži nemohu tolik uspět. Když už jsem ale nominovaná, rozhodně nebudu „dělat Zagorku“, psát všude, že je to špatná soutěž na kvantitu, že ji budu ignorovat, neúčastnit se ji a tak podobně. Toť asi k takřečeným nevýhodám.

Výhody

Výhody jsem nastínila už v předchozím odstavci. Je to soutěž, kde má hlavní slovo bloger. Může si v podstatě udělat takovou svoji malou kampaň, realizovat se v marketingu a zkusit si správnou komunikaci s fanoušky. Není to hezké? Já si to celkem užívám, je totiž krásné vidět, kolik lidí veřejně napíše, že vás rádi podpoří a dají vám hlas. Pro blogera je to neskutečná motivace a podpora, aby nepřestával a jel dál. I když se třeba neumístí. Zkrátka je to čas, kdy vám lidé vyjádří náklonnost. Navíc je tu porota, která si vybere divokou kartu a v podstatě s největší pravděpodobností dá na tu právě opomíjenou kvalitu. Jak jsem tedy psala výše, já jsem za nominaci ráda, našla jsem si na ní to pozitivní a celou dobu půjdu tak nejlépe, jak umím. Je potřeba se zamyslet i nad tím, že za organizací této soutěže stojí spousta práce a píle. A jsem si jistá, že každý „hate“, nenávistný komentář a ignorace bude organizátory bolet u srdce.

Snažila jsem se být stručná, ale myslím, že bylo nutné se vyjádřit, protože mi bylo opravdu líto, jak jsou někteří negativně naladění vůči soutěži a samozřejmě jsem chtěla vyjádřit svůj pohled na věc.

Za všechny hlasy vám upřímně děkuji, každý den mě posouváte dál a dál a já si toho neskutečně vážím! Společně jsme ten nejlepší tým 🙂

srdce