Miele – rok se spotřebiči

Vystaveno:

Rok se s rokem sešel a já jsem oslavila rok s mými vysněnými spotřebiči 🙂 Protože se na ně stále ptáte, rozhodla jsem se napsat článek, jak to s nimi po roce vypadá. Vycházím z původního článku, ke kterému kurzívou dávám komentář, jak je to po roce.

Konvektomat pro domácnosti DGC 6860X XXL

Základní výhoda konvektomatu je, že můžete kombinovat přípravu v páře s klasickým pečením. Pro upřesnění – v parní troubě můžete připravovat jen do určité teploty – bývá to kolem 100 stupňů. Zde můžete kombinovat horký vzduch (do 225 stupňů) a libovolné procento vlhkosti. Vaše jídlo bude tak uvnitř neskutečně šťavnaté a zvenku křupavé.

Profi konvektomaty mají v restauracích, protože mnoho procesů urychluje, zlepšuje a taky zjednodušuje. 🙂 Můj typ konvektomatu není přímo napojený na vodu (i takové modely se totiž dělají), ale vždy doplňuji zásobník vody a naopak vylívám zásobník vody již použité. Je to praktické, zásobníky občas umyju a vše je zase jako nové.

 

Programy – popis

Konvektomat má displej, na kterém probíhají veškeré akce. Ve vypnutém režimu ukazuje hodiny, při zapnutí pak nabídne základní menu. V tomto menu jsou mimo jiné na výběr provozní způsoby, automatické programy, speciální použití a ošetření.

 

Provozní způsoby

V provozních způsobech si můžete vybrat, jakou metodou chcete vaše jídlo připravovat. Můžete vybrat horký vzduch, horní spodní pečení, kombinovanou přípravu (tedy konvektomat), přípravu v páře (do 100 stupňů), sous-vide, intenzivní / spodní / horní pečení, velký / malý gril, gril s cirkulací, zapékání atd.  Takže pokud si chci navolit vlastní teplotu nebo dokonce více různých programů za sebou, jdu sem.

Musím uznat, že od té doby, co mám konvektomat, používám varnou desku asi o 70 % méně. Nejvíce používám právě kombinaci páry a horkého vzduchu, a to hlavně na přípravu masa a zeleniny. Nikdy jsem nezažila šťavnatější jídlo! Je to vážně masakr… Používám ho i na přípravu různých dezertů, jako je třeba crème brûlée. Co bych také ráda vyzdvihla je gril, který perfektně ogriluje celé kuře, gratinované brambory či cokoliv jiného. Ze všech stran naprosto stejnoměrně. U jiných trub jsem s tím měla celkem velký problém, gril spíš jídlo spálil na určitých místech, zatímco jiná místa byla nedodělaná.

 

Automatické programy

Dále jsou na výběr automatické programy. Tady si můžu z široké a přehledné databáze vybrat jídlo/surovinu, kterou připravuji. Například brokolici na růžičky, filet z lososa či pečené kuře. Po zvolení tohoto programu se mi dokonce ukáže, jakou přesně nádobu na pečení mám použít (ve výbavě jsou např. také perforované plechy). Trouba si pak sama nastaví několik programů za sebou a množství páry. Při pečení kuřete to je například kombinace horkého vzduchu, páry a nakonec gril. Vy se celou dobu nemusíte o nic starat. Pokud chcete v troubě ke kuřeti třeba připravovat brambory a zeleninu, nebojte se vlka nic. Stačí zvolit program „příprava menu“, kde si zvolíte všechny suroviny. Trouba vše zpracuje a dává vám přesné pokyny, jak postupovat. Uvaříte tedy vše najednou v té nejvyšší kvalitě.

Tyto programy jsem několikrát testovala spíš ze zajímavosti a musím říct, že pokaždé jsem dosáhla skvělého výsledku. Jediné, co mě samozřejmě strašně zajímá a nevím to, je teplota, na kterou se pokrm peče, protože to trouba neukazuje 😀 Je to blbost, ale mě to logicky jako food nadšence zajímá. Úplně ideální jsou tyto programy pro chlapy nebo i dámy, které vaření příliš neholdují a zbytečně by se trápili, na kolik to kuře / rybu / zeleninu mají péct atd. Tahle kouzelná trouba to prostě všechno udělá za vás. 🙂

 

Speciální použití a ošetření

Jako třetí na výběr je speciální použití. Když jsem probádávala tuhle „záložku“, tak už jsem tomu ale FAKT nevěřila. Najdete tu programy jako je blanšírování, sušení, zavařování, ohřev (jako mikrovlnka), rozmrazování, dezinfekce nádobí či kynutí těsta. Vyzkoušela jsem kynutí těsta a je to fakt úžasný!

Za ten rok jsem intenzivně používala program kynutí, který je vážně perfektní a kynutí urychlí.V létě jsem používala hodně program na dezinfekci sklenic a zavařování, to zafungovalo úžasně. Žádná vodní lázeň na sklenice, nebála jsem se, že se opařím, prostě pecka. Co jsem ale používala nejvíc je ohřev. Tenhle program dokáže na talíři perfektně ohřát cokoliv. Knedlíky jsou jako obláček, maso šťavnaté jako za čerstva a zelenina svěží. Co si budeme nalhávat, mikrovlnka zabírá dost místa a hodně jídel se v ní špatně ohřívá. Tímhle to vyřešíte jednou pro vždy.

 

A že vám tato trouba nahřeje ubrousky, talíře, sama se umyje nebo vám rozpustí ztuhlý med a spaří rajčata na oloupání už je jenom pomyslná třešnička na dortu.

Tady bych hlavně vypíchla „samomytí“ trouby. Zažila jsem hodně trub za svůj život, ale upřímně jsem žádnou nemyla po každým pečení 😀 Ani po každým pátým… No, ruku na srdce, kdo to dělá… Spíš to bylo tak, že když už to bylo fakt na můj vkus alarmující, třeba po pár přípravách steaků, kdy prská máslo úplně po celé troubě nebo do trouby ukápnu omylem tuk z kachny, tak jsem troubu umyla (samozřejmě, že to sklo jsem utírala často, to je jasná věc, mluvím tady o celém vnitřku). To u této „trouby“ Miele naprosto odpadá. Je prostě vždycky čistá. Není to úžasný? Já to úplně miluju! Samozřejmě po mým intenzivním používání není „jako nová“, ale prostě není vůbec mastná ani poprskaná. Nikdy. Stačí jen po použití zapnout programy čištění a za půl hodiny se krásně leskne. 🙂

Odsavač par DA 3566

Protože jsem nechtěla viditelnou digestoř, Miele mi vyřešilo problém jejich zabudovanou. Je neskutečně tichá, brutálně výkonná a má dvojitý filtr. Jeden se po čase mění a ten druhý – tukový stačí dát jednou za čas do myčky, což je super.

Upřímně musím říct, že jsem se trochu bála, že filtrový odsavač nebude zvládat moji intenzitu vaření a „páření“ 😀 Musím říct, že si poradil naprosto famózně. Má fakt super výkon a jsem s ním nadmíru spokojená. Strašně se mi líbí, že jsem ho mohla schovat do skříňky a nemusí z něj vést žádná „hadice“. Mám totiž malý byt a chtěla jsem, aby kuchyň byla co nejhladší. Pro ty z vás, kdo máte také radši minimalismus a chcete digestoř schovat, doporučuju na 100 %, klasickou digestoř napojenou na komín nahradí totiž úplně skvěle. Jeden z filtrů jsem měnila zatím jen jednou, druhý jsem myla dvakrát v myčce (odsavač si samozřejmě nahlásí, kdy potřebuje jaký vyměnit/umýt).

Indukční deska KM 6306

Jako další spotřebič od Miele mám indukční desku. Opět mě naprosto dostala svými funkcemi! Má klasicky čtyři plotýnky, které si ale mohu spojit na dvě velké. Musím říct, že to používám celkem často, třeba jen na velkou pánev, je to mnohem pohodlnější. Další super vlastnost je „pauza“. Pokud mi třeba někdo volá, zmáčknu pauzu a když domluvím, deska si pamatuje, na jaký stupeň jsem měla nastavené všechny plotýnky. Nemusím tak sundávat hrnce stranou nebo vypínat všechny plotýnky zvlášť. V neposlední řadě chci zmínit naprosto skvělou funkci „udržování tepla“. Když dovařím kaši, knedlíky či polévku a ještě nemám hotové další přílohy, nastavím desku na udržení teploty a ona mi v hrnci udržuje pořád stejné teplo, aby mi pokrm nevychladl. Vlastně to nahrazuje strkání hrnců do peřin, jako to dělávaly naše babičky. 🙂

Deska je neskutečně výkonná a naprosto odolná. Všechny funkce hojně využívám a vše funguje tak, jak má. 🙂 Dříve jsem toužila po plynu, ale když jsem si vyzkoušela rychlost indukce, naprosto mě to uchvátilo, už bych neměnila a bez těch funkcí si vaření už skoro nedokážu představit! 🙂

Myčka nádobí G 6890 SCVi K2O – Knock2open A+++

Poslední a neméně důležitý pomocník je myčka nádobí. Tuhle myčku jsem zaregistrovala na svojí první schůzce v Miele. Pan ředitel zaklepal na skříňku v jedné z vystavených kuchyní v showroomu a já si říkala – co to dělá pane bože? 😀 A najednou „Sezame, otevři se“ a byla tam myčka! A ta myčka uvnitř nádherně bíle svítila a měla šuplík na příbory – ach! Dnes ji mám doma a když mám špinavé ruce při vaření a potřebuju do ní něco zaklidit, klepání fakt uvítám. Stejně tak uvítám i světlo, když je třeba večer a mám doma přítmí, ale i za bílého dne, prostě je to příjemné. 🙂 Co mě ještě moc potěšilo je, že myčka má zásobník na sůl a leštidlo ve dvířkách, perfektně se s ní tak zachází. Co se týká programů, myčka dokáže umýt nádobí za necelou hodinu díky programu QuickPowerWash a k němu speciálně vyvinutým tabletám. Dále umí bravurně sušit nádobí (i plastové!) a také má technologii na šetrnou péči o sklo, takže neničí skleničky. 🙂

V neposlední řadě musím ocenit koše na nádobí, které si můžu různě přizpůsobovat, podle druhu nádobí, které tam ukládám. Highlitem je její extra úspornost, řadí se do A+++ energetické třídy a aplikace, kterou mám staženou v telefonu. Ta mi ukazuje, kdy bude myčka domytá, co zrovna při mytí dělá a jaký je stav leštidla a soli 🙂

K myčce toho mám také hodně co říct… Upřímně, nikdy jsem si nemyslela, že je mezi myčkami tak velký rozdíl. Jak můžete vidět na fotce, myčka po roce vypadá naprosto jako nová. Takhle vypadá po každém mytí – ať už na nejrychlejší program nebo na intenzivní. A to nepatřím mezi lidi, kteří by do myčky dávali perfektně opláchnuté nádobí…Většinou ho neoplachuji vůbec, případně jen od větších nečistot. Masakr je, že se mi vážně za celý rok nestalo, aby myčka něco neumyla. Pokud navíc zvolím funkci „extra suché“, nádobí je naprosto suché, včetně vršků hrnků a podobných typů nádobí s prohlubní. Opravdu hojně využívám přizpůsobování koše podle toho, zda dolů vkládám vysoké talíře či hrnce. To mi přijde jako naprostá bomba. 🙂

 

Určitě je nutné zmínit, že používám tablety, sůl i leštidlo přímo od Miele, které jsou jedním slovem dokonalé a určitě přispívají k perfektní čistotě myčky i nádobí. Dají se koupit přímo v Miele nebo třeba na Alze. Jsou to mimo jiné jediné tablety, které zvládnou výše zmiňovaný rychlý, 50minutový program „QuickPowerWash“, který bezchybně umyje nádobí, když zrovna hodně spěcháte. 🙂Musím se přiznat, že ten program miluju, hlavně když hodně vařím a točím hrnce nebo máme doma třeba nějakou větší sešlost a chybí mi skleničky apod. Když jsem myčku zmiňovala na mém Instagramu, pokaždé mi napsalo několik z vás, že myčku Miele máte také a už byste neměnili, což mě moc těší, protože i já mám takový názor.

CM 5500 kávovar s funkcí OneTouch for Two

Můj nejnovější přírůstek od Miele 🙂 Musím říct, že jsem si na něj dlouho zvykala. Nikdy jsem totiž neměla doma kávovar, a tak mi chvíli trvalo, než jsem mu přišla na kloub. Kávovar sám o sobě je nádherný, miluju ten rose gold odstín! Zároveň se s ním skvělé zachází, nezasekává se, funguje perfektně a ovládá se intuitivně. Také mi dlouho trvalo, než jsem si našla kávu, která mi z něj bude chutnat, nakonec mám nejradši M&S středně praženou kolumbijskou kávu 100% Arabica (kupuji na rohlik.cz). Jinak kávovar má funkci AromaticSystem, což znamená, že má šetrné mletí vůči aromatu a inteligentní techniku spaření pro nejlepší výsledek. 🙂 Můžete použít i již namletou kávu, ale upřímně nic nemá na čerstvě mletou! Také k němu mám nádobu na šlehání mléka a musím říct, že pěna je moc dobrá, téměř bez bublinek, hezky jemná. Všechny vyndavací elementy jdou mýt v myčce na nižší stupeň, což je dost praktické. Za sebe ho mohu doporučit na 100 %.

Pro mě je Miele opravdu něčím výjimečným a to ve všech ohledech. Je to zkrátka firma, která je stále napřed a vše dělá s obrovskou pílí a láskou. To se ukazuje i na managementu firmy, který je zkrátka úžasný a já jim moc děkuju, že mi dali šanci s nimi spolupracovat.

Trochu historie

Společnost Miele byla založena roku 1899 dvěma pány – Carlem Mielem a Reinhardem Zinkannem. Málokdo ví, že tato firma se původně specializovala na odstředivky mléka 🙂 Jejich ústřední motiv se stal filozofií firmy: „Vždy lepší“, což rozhodně plní až dodnes.

Pro profesionální popis spotřebičů a kompletní nabídku se kdyžtak mrkněte na jejich web. Můžete také zajít do jejich showroomu v Praze, kde sedí ten nejlepší Store Manager pod sluncem pan Martin Dvořák, kterému tímto děkuji za perfektní pomoc při výběru spotřebičů. Martin je fakt profík a navíc je s ním sranda! 🙂 Showroom mají tedy i Brně a dalších větších městech, ale tam to bude bez pana Dvořáka ????