Dubaj – restaurace a bary

Vystaveno:

Pohostinství v Dubaji je hodně odlišné a řekla bych, že momentálně prochází určitou proměnou. Tím, že v Dubaji se schází spousta různých národností a kultur, najdete zde restaurace všeho druhu! Některé z nich jsem vyzkoušela, abych vám mohla dát zpětnou vazbu a tady je výsledek.

Začnu u té „nejobyčejnější“. Bu Qtair Fish Restaurant – nachází se mezi Jumeirah public beach a Kite beach přímo v přístavu. Je to místo, kde moc turistů nepotkáte. I přes to, že se ceny zvedly během dvou let více než desetkrát, stále se zde ve dvou přejíte za 100 AED. Menu je jasné, ryba a krevety 😀 U okénka si ukážete na rybu, naváží vám krevety podle libosti a čekáte 🙂 Za okamžik vám na stole přistane ryba neuvěřitelné chuti, čerstvé, křupavé krevetky, rýže / arabský chléb, kari omáčka a zelný salát s limetou. Ryby mají naložené v nějaké marinádě, která chutná pokaždé stejně úžasně, krevety také a neprozradí ani jednu ingredienci! Já tipuji, že je to nějaká kari směs s kajenským pepřem, pískavicí a kdoví čím ještě… Tam prostě musíte!

Teď bych vám ráda představila naprosto ohromující koncept, který v Dubaji nemá konkurenci. Voilà Bull & Roo. Když se v roce 2011 potkal Tom (AUS) a Sergio (ESP), netrvalo dlouho a vzešel společný cíl. Vytvořit klidné městské kavárny, bary s nostalgií a bistra se službou „make-you-smile“, kterou nenajdete nikde jinde 🙂 Výsledkem je dnes již několik provozoven. Patří mezi ně například Tom & Serg, The Sum of Us, Common Grounds, Uncle Jheff atd. Já jsem navštívila první tři, Common Grounds je v Dubai Mallu, takže na ten v Dubaji narazíte opravdu snadno! Doporučuju tam zajít alespoň na kávu při nákupech nebo po lyžovačce 😀

Zastavit bych se ale chtěla především u prvních dvou. Tom & Serg je obrovské bistro promyšlené do posledního detailu – od architektury, přes menu, obsluhu až po kávu. Už jen když jsem se dívala na jejich web, zahřála mě úvodní věta:

If this is your first time at TOM & SERG, welcome. If this is your second time at TOM & SERG welcome back. And if you’ve come to TOM & SERG more than twice, welcome home.

A musím potvrdit, že je to 100% pravda. Na menu mají samé lahůdky, jejich jídlo má určitou přidanou hodnotu, kterou nedokážu popsat. Hodně využívají luštěniny, vejce, zeleninu, jedlé květy… Jsou moderní, nevšední, zkrátka radost pohledět (a ochutnávat :-)). O víkendech dělají speciální menu, kam patří i jejich perfektně vyladěné shakes (mrkněte na jejich Instagram). Doporučuji na snídani, kterou mimochodem podávají celý den!!!

The Sum of Us. Tohle bistro má kouzlo. Nevím, jestli je to místem, lidmi, skvělým jídlem či kávou nebo industriálním vzhledem, ale nejspíš to bude kombinace všeho. Součástí je pekárna a mini pražírna kávy – co-víc-si-přát. Jíte si burger, zatímco se díváte na pekaře, jak peče další. Jedla jsem tady svoji životní bulku. Nejlepší burgerová bulka na světě. Nekecám. Měkká a lehká jako peříčko, voní po másle, trošičku nasládlá, vzhledově perfektní. Kafe? Bomba. Na menu najdete burgery, obložené čerstvé bagely a ciabatty, shakshuku, módní saláty „bowls“, smoothie bowls a v neposlední řadě skvělé dezerty – já jsem ochutnala french toast se slaným karamelem – famózní. Jestli budete v Dubaji, tyhle podniky určitě nevynechte!

Teď mám pro vás dva tipy na sky bary. Jeden z nich se nachází v hotelu Marriott v Marině, jmenuje se Observatory 4 a naskýtá se z něj nádherný výhled na moře, palmu, přístav a část Mariny. Navíc, od 16:00 do 19:00 mají happy hours! 🙂 Druhý bar je umístěn na střeše hotelu Four points Sheraton, na hlavní ulici Sheikh Zayed Road. Jmenuje se Level 43 a těšit se můžete z výhledu na Burj Khalifu a ostatní budovy, které jsou kolem. Dohlédnout můžete až na moře a hotel Burj Al Arab. Tím, že je bar otevřený, atmosféru nasáknete ještě intenzivněji!

Pier 7 – Sedm pater, sedm různých restaurací, sedm na první pohled stejných, a přesto jiných výhledů na Marinu. Zcela nová, kulatá budova je umístěná přímo vedle obchodního centra Dubai Marina Mall. Jedná se o koncept lepších fine dining restaurací, mezi které se například řadí britská restaurace The scene, libanonská Abd el Wahab či francouzská exkluzivní restaurace Atelier M, jejíž zakladatelem a šéfkuchařem je Mohammad Islam, jeden z nejznámějších kuchařů světové špičky. Mohammad se narodil v Bangladéši, působil v USA a od roku 2009 žije v Dubaji. Má slabost pro asijskou kuchyni a také se to prolíná do jeho francouzského menu. Pokud chcete jít do luxusní restaurace, Atelier M je tou nejlepší volbou!

Pokud pojedete na výlet do Abu Dhabi, zastavte se ve street food truck parku s názvem Last Exit, který se nachází na dálnici E11 z Abu Dhabi do Dubaje. Další park je přímo v Dubaji u letiště a jeden za Dubají v poušti u Al Quadra lakes (tyto dva jsem nezkoušela). Je to celkem zážitek, nikdy jsem podobný koncept neviděla. Objednat u food trucků si můžete rovnou z auta, na výběr máte různé kuchyně, nechybí ani Starbucks truck! Prostě pecka 🙂