Weber – můj sen

Vystaveno:

Když jsem jela na schůzku do Weberu, byla jsem značně nervózní, ale užívala jsem si to. Šla jsem si za svým snem 🙂 Jak jste si mohli všimnout, spolupráce navazuji jen zřídka, spíše vůbec. Jdu si za těmi mnou vysněnými. Za těmi, které obdivuji už dlouhá léta, těmi, kteří mají tradici a ctí kvalitu. Jedním z těchto velikánů je značka Weber, mimo jiné vynálezce kotlového grilu.

Dnes už ho mám doma, svého ivory miláčka jménem MASTER-TOUCH GBS. Mohu za něj vděčit nejen milé Vandě z Weberu, ale především panu Georgovi Stephenovi – který kotlový gril v roce 1952 vynalezl. Inspirovala ho bójka na moři, kterou rozpůlil a poprvé tak vyzkoušel uzavíratelný gril, který do té doby neměl obdoby. Gril se tak stal kontrolovatelným a umožnil rozmanitost při přípravě pokrmů.

 

GBS

Neboli Gourmet BBQ System je označení grilu Weber, u kterého můžete využívat širokou škálu příslušenství. Například kámen na pizzu, litinový hrnec, pánev WOK nebo třeba waflovač! Pozor na to při výběru grilu, ne každý typ je připraven na tento systém.

Postupně vám budu odkrývat rozmanitost tohoto grilu, která spočívá nejen v kontrolovatelnosti teploty, rozmanitosti přípravy pokrmů, ale také ve volitelnosti dřevěných udících lupínků, které dodají skvělé aroma grilovaným pokrmům.

V základním „paketu“ jsem měla zapalovací komín, podpalovače, brikety, grilovací rukavici s vyšitým kotlovým grilem, grilovací náčiní – kleště a podběrák, čistící kartáč triangl a zástěru. Nedokážu popsat pocit štěstí, když jsem si ho vezla domů. Něco jako když ženská dostane drahou kabelku 😀 Tak já to mám se vším, co se týká jídla.  Místo triček nakupuju talíře, místo bot kvalitní jídlo a místo ježdění po výletech stojím v kuchyni a užívám si vaření 🙂