Brownie cupcakes ze slaného másla

Vystaveno:

Miluju čokoládu, miluju mascarpone a miluju solené máslo! Konečně jsem to spojila do jednoho receptu a věřte mi, je to naprostá bomba! Stejně jako slaný karamel, i tyto brownie cupcakes mají lehce slaný nádech, který jen podtrhne chuť čokolády.

Na 24 ks potřebuješ

Krém

  • 250 g slaného másla
  • 350 g mascarpone
  • Cukr moučka podle chuti
  • 100 g rozpuštěné čokolády
  • Snickers, slaný karamel atd. na ozdobu
  • Zdobící pytlík a trezírovací špička
Cupcakes

Troubu zahřejte na 165 stupňů a připravte si cupcakes. Máslo s čokoládou rozpusťte ve vodní lázni, dejte si pozor, aby se do čokolády nesrazila vodní pára. Občas promíchejte a až se máslo s čokoládou rozpustí, dejte stranou a nechte zchladnout.

Vejce mixujte asi dvě minuty samotné (k-nástavec nebo ručním mixérem) a poté začněte přisypávat cukr. Přidejte vanilkový extrakt a na nejnižší otáčky zašlehejte nebo ručně vmíchejte mouku. Nakonec přidejte čokoládovou směs a promíchejte do hladka.

Košíčky naplňte do poloviny a pečte v troubě cca 30 minut. Kontrolujte špejlí, nicméně pamatujte, správné brownie nesmí být nikdy dopečené do sucha 🙂

 

Krém

Čokoládou rozpusťte ve vodní lázni (dejte si pozor, aby se do ní nesrazila vodní pára) a dejte ji stranou, aby zchladla. Mezitím šlehejte máslo (balónovou metlou, či ručním mixérem) cca 10 – 15 minut samotné. Poté po lžících přidávejte mascarpone a šlehejte na střední stupeň. Nyní tenkým pramínkem přilévejte za stálého míchání čokoládu. Nakonec přidejte pudrový cukr podle chuti a promíchejte.

Hotový krém přendejte do zdobícího pytlíku s libovolnou špičkou a navrstvěte na vychladlé cupcaky. Ozdobte pode své fantazie a podávejte 🙂

Dobrou chuť 🙂
Štítky: , ,